Băimărenii îşi pot plăti taxele şi impozitele locale pe anul în curs începând de miercuri, 5 ianuarie
Băimăreni, contribuabili persoane fizice și juridice, pot beneficia și în 2022 de reducerea de 10 % acordată de Administrația Publică Locală a Municipiului Baia Mare, achitând integral până la dată de 31 martie taxele și impozitele locale.
Aceste plăti pot fi efectuate online pe site-ul www.baiamare.ro sau la casieriile aparținând Direcției de Venituri a Municipiului Baia Mare, începând de miercuri, 5 ianuarie.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_lossless,ret_img,w_560,h_592/https://baiamaretv.ro/wp-content/uploads/2022/01/53F5E1CF-E4A3-4D36-ADC3-1CF6124430C0.jpeg)
Informație eronată, taxa de salubrizare nu este suspendata am achitat-o ieri.