Parada ”Sărbătorii Castanelor” a fost reprogramată pentru sâmbătă, 24 septembrie, ora 13.00
La solicitarea Autorității Publice Locale a Municipiului Baia Mare, Comisia de Sistematizare a Circulației în Municipiul Baia Mare a aprobat modificarea datei de desfășurare a Paradei ”Sărbătorii Castanelor” pentru sâmbătă, 24 septembrie, ora13.00, anulându-se programarea inițială din data de 23 septembrie.
Motivele care au generat reprogramarea pentru sâmbătă, 24 septembrie, ora 13.00, sunt diminuarea impactului asupra traficului în municipiu, posibilitatea participării mai numeroase a băimărenilor și nu în ultimul rând prognoza meteo.
Traseul pe care se va desfășura parada este neschimbat: Bd. Traian/ Bd. Unirii / Bd. București (Bd. Regele Mihai I) / Str. Culturii/ Str. Gh. Șincai / Centrul Vechi ( Piața Libertății ).
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_lossless,ret_img,w_1024,h_682/https://baiamaretv.ro/wp-content/uploads/2022/09/42700898_10212914212796995_2259457474086043648_n-1024x682.jpg)