PRĂPĂD ÎN BAIA MARE: Un șofer beat a distrus vreo 20 de autoturisme parcate.
Nebunie seara trecută pe străzile din municipiul Baia Mare. Șoferul unui autoturism VW (MM01MCR), băut se pare, a condus haotic pe străzile Coșbuc, Bd. București și Transilvaniei din Baia Mare.
Pe traseul acestuia a reușit ”performanța” de a avaria aproximativ 20 de autoturisme ce erau parcate regulamentar.
Individul a fost prins în spate la Bizo după ce echipajele de poliție l-au urmarit în trafic. Acum se află în custodia poliției.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_lossless,ret_img,w_488,h_488/https://baiamaretv.ro/wp-content/uploads/2021/02/C1081035-2841-472D-B967-47F6F477C61B-edited.jpeg)
Vă redăm o parte din lista mașinilor distruse pe strada Transilvaniei: MM06JPN, B555AUC, MM49LIA, MM24AAS, MM89MOC, MM08ECB, MM66VIA, MM20CMD (grav avariat). Internauții anunță alte două vehicule avariate pe strada Coșbuc și altele 4 pe bd București. Se pare că a trecut și printr-un sens giratoriu pe care l-a distrus.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_lossless,ret_img,w_720,h_960/https://baiamaretv.ro/wp-content/uploads/2021/02/036EFA63-7F8B-4C79-BDCC-F785B9E31206.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_lossless,ret_img,w_576,h_1024/https://baiamaretv.ro/wp-content/uploads/2021/02/B28F9223-D5AC-4F11-B972-3C0286EE6052-576x1024.jpeg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_lossless,ret_img,w_1024,h_768/https://baiamaretv.ro/wp-content/uploads/2021/02/4C77BCB7-50E7-47EC-B542-C605A264232B-1024x768.jpeg)
Foto: Alexandra Niță / Sorin Rațiu / Dinu Cristian Pop