Zilele orasului Baia Sprie, in 13 si 14 august. Cine urca pe scena.
Primaria si Consiliul Local Baia Sprie organizeaza in perioada 13-14 august evenimentul Zilele orasului Baia Sprie.
Programul evenimentului nu a fost afișat în totalitate, însă organizatorii au dezvăluit capetele de afis care vor concerta pe scena din centrul orasului.
Sambata, 13 august, incepand cu orele 21:00, Nicole Cherry ii va incanta pe maramuresenii veniti in Baia Sprie pentru a se bucura de serbarea orasului, iar duminica, 14 august, tot la orele 21:00, Smiley, cel mai popular artist pop al momentului din România, este așteptat in Baia Sprie.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_lossless,ret_img,w_1448,h_2048/https://baiamaretv.ro/wp-content/uploads/2022/08/296251936_5223101134478168_4473151988028776634_n.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_lossless,ret_img,w_1448,h_2048/https://baiamaretv.ro/wp-content/uploads/2022/08/296351589_5220255321429416_6180897674150098590_n.jpg)
„Pentru că Baia Sprie merită și un pic de distracție!
Revenim cu și mai multe surprize, programul artistic din acest an a fost pregătit cu drag, din drag pentru Baia Sprie!” – se precizează pe pagina orașului.