Militarii maramureșeni au făcut curat la mormintele eroilor.
În contextul desfășurării evenimentelor dedicate Zilei Vateranilor de Război – 29 aprilie 2021, președintele Asociației Județene a Veteranilor de Război „Bogdan Vodă” – filiala Maramureș, împreună cu militari din cadrul Centrului Militar Județean Maramureș și Batalionului 612 Artilerie Antitanc „Maramureș” au desfășurat activități specifice de îngrijire a mormintelor eroilor din Cimitirul Comemorativ al Eroilor din Diviziile 6 și 7 Infanterie, situate în Parcul municipal Regina Maria, exprimându-și astfel recunoștința pentru jertfa înaintașilor.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_lossless,ret_img,w_1024,h_768/https://baiamaretv.ro/wp-content/uploads/2021/04/Militari-2.jpg)
Text: Locotenet colonel Marius MIHAI
Foto: Plutonier Daniel HERMAN