O băimăreancă a produs un grav accident pe DN 1C
Un eveniment rutier s-a produs astăzi, în jurul orelor prânzului, pe șoseaua Gherla-Cluj-Napoca, la intrarea în Iclod dinspre Fundătura.
Din primele informații, o șoferiță în vârstă de 41 de ani din Baia Mare, județul Maramureș, care circula cu un autoturism spre Cluj-Napoca, din cauza neatenției la volan, respectiv folosirea telefonului mobil, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare. Mașina a părăsit șoseaua și s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea drumului.
Autoturismul a fost avariat serios în partea din față, dar șoferița a avut noroc și a scăpat teafără. Polițiștii au testat-o cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_lossless,ret_img,w_658,h_305/https://baiamaretv.ro/wp-content/uploads/2021/02/82AB2258-D9EF-4235-84F8-10C26D9E3B08.jpeg)